krzysztof.jpg

?Chojnice między wojnami. Życie codzienne i niecodzienne?  ? to tytuł wystawy przygotowanej przez Krzysztofa Syngierskiego. Ekspozycja jest pewnego rodzaju reportażem z przeszłości, w którym stare fotografie i relacje dziennikarzy układają się w opowieść o szczególnym okresie historii polskiego społeczeństwa, jakim niewątpliwie było dwudziestolecie międzywojenne.

Wystawa ukazuje jak i gdzie wypoczywali oraz jaki sporty uprawiali ówcześni mieszkańcy Chojnic. Opisuje także życie towarzyskie elit oraz zwykłych mieszkańców miasta, którego filarami  stały się w latach II RP kino, teatr, rewie i kabarety. Wystawę wzbogacają obszerne opisy życia codziennego w przedwojennych Chojnicach. Całość podzielona jest na kilka działów,  między innymi kino, sport, handel i usługi. Ekspozycja dostępna jest w intrenecie pod adresem wprzedwojennychchojnicach.pl

Projekt powstał w ramach realizacji stypendium burmistrza Chojnic dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami.