Po wyjściu z kwiaciarni, obok chojnickiego ratusza ? z kwiatami dla Paciorków.

Telewizja Polonia zakończyła niedawno emisję serialu dla młodzieży pt.: ?Ucieczka ? wycieczka? zrealizowanego w 1972 r. Był to okres udanych produkcji serialowych przeznaczonych dla młodzieży, takich jak: ?Podróż za jeden uśmiech? ?Wakacje z duchami? i wielu innych.

Nie byłoby w serialowej produkcji nic dziwnego, ale szczególnego smaczku w odniesieniu do naszego regionu, dodaje fakt, że akcja ostatniego odcinka ?Ucieczka ? wycieczka? rozgrywa się w ... Chojnicach. Główni bohaterowie wraz ze swoją babcią podróżują po kraju. Na Pomorzu trafiają do wiejskiej rodziny Paciorków w celu noclegu. Jednakże pozostają na dłużej, a gościnni gospodarze trafiają do chojnickiego szpitala na wskutek zatrucia się grzybami. Dzieciaki wraz z babcią zajmują się gospodarstwem i inwentarzem początkowo nieudolnie, później znacznie lepiej. Nadchodzi jednak czas rozstania. W związku z tym planują pożegnać gościnnych gospodarzy hospitalizowanych w szpitalu.

Ostatni serialowi odcinek otwiera sekwencja dyskusji chłopców na chojnickim rynku, przed udaniem się do lecznicy. Po zakupie kwiatów wszyscy majestatycznie rowerami objeżdżają rynek i udają się do szpitala w odwiedziny. Wszystko kończy się szczęśliwie, a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne powtórzenie emisji, a szczególności ostatniego odcinka.

Prosto do wytyczonego celu. W głębi budynek parafialny, po lewej ratusz.

Ucieczka - wycieczka ? pięcioodcinkowy polski serial telewizyjny dla dzieci z 1972 roku, wyreżyserowany przez Jadwigę Kędzierzawską, do scenariusza napisanego wspólnie z J. Grabowskim na podstawie książki Stanisławy Fleszarowej - Muskat o tym samym tytule. W niedzielnym Teleranku emitowany był od 2 do 30 czerwca 1974 roku. Zdjęcia Czesław Świrta. Muzyka Krzysztofa Knittla z piosenką Ucieczka - wycieczka ze słowami Wojciecha Młynarskiego śpiewana  przez zespół Bemibek. Obsada: Piotr Sot ? Grześ, Marcin Piechowski ? Paweł, Waldemar Górski ? "Słowik", Dorota Kędzierzawska ? Dorota, Krystyna Karkowska ? babcia, Stanisław Marian Kamiński - Stefan, portier w szpitalu.

Zobacz sekwencję chojnicką

Serial Ucieczka-wycieczka ? pięcioodcinkowy polski serial telewizyjny z 1972 r. wyreżyserowany przez Jadwigę Kędzierzawską, do scenariusza napisanego wspólnie z J. Grabowskim na podstawie książki Stanisławy Fleszarowej - Muskat o tym samym tytule. Ostatni serialowy odcinek otwiera dyskusja chłopców na chojnickim rynku.

(red.)